Понеділок, грудня 18, 2017


Смертельна небезпека

skazenuyВ місті Кропивницькому підтверджено випадок сказу у безпритульного кота, який знаходився в районі Ковалівки по проспекту Перемоги.

Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям шляхом покусів, пошкрябин чи ослинення. Розвинуте захворювання завжди закінчується смертю хворого.

Незвичайна чи агресивна поведінка тварин, майже завжди є ознакою хвороби. У тварин змінюється поведінка, відмічається дратівливість, вони можуть забиватися в темні кути, не реагують коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети, потім розвивається водобоязнь. При прояві клінічних ознак захворювання, лікування не ефективне.

Хворі на сказ тварини за 10 днів до початку клінічних симптомів захворювання містять у своїй слині збудник сказу.

Якщо Вас покусала тварина, чи слина хворої тварини потрапила на шкіру чи слизові оболонки, слід негайно промити рану проточною водою з простим милом та терміново звернутися до лікувально-профілактичного закладу.

Спеціалізована антирабічна допомога надається цілодобово:

- дітям в травмпункті дитячої обласної лікарні за адресою м. Кропивницький,               вул. Преображенська, 79/35;

- дорослим в травмпункті КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» за адресою м. Кропивницький, вул. Короленка, 56.

Коли тварина, що покусала людину має господарів то найкраще її ізолювати та тримати на прив’язі для того щоб спеціалісти ветеринарної медицини мали змогу спостерігати за станом її здоров’я, на протязі 10 діб з моменту укусу. Якщо тварина залишається здоровою та живою, лікування людям не призначається, або в подальшому відміняється.

Єдиним захистом від сказу – є антирабічні щеплення.

Шановні громадяни будьте обережні при поводженні з тваринами, особливо з безпритульними. Запобігайте виникнення укусів та ослинень ними.

Держпродспоживлужба звертається до мешканців нашого міста та нагадує про необхідність проведення щорічних щеплень проти сказу домашнім тваринам. Консультацію щодо отримання щеплень Вашим тваринам можна отримати за адресою м. Кропивницький, вул. Преображенська, 94б чи по телефону 22-08-96 (Кіровоградська державна лікарня ветеринарної медицини); 22-76-87 (Управління Держпродспоживслужби в м. Кіровограді).

Бережіть своє життя та здоров’я!

Управління Держпродспоживслужби в м. Кіровограді

  • Вконтакте
  • Facebook

футер

Авторські права © 2017 Кіровоградська спеціалізована загальноосвітня середня школа №6. Усі права захищені.
Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.
2006-2011 © Український переклад Joomla! Україна.