1. Небажано розміщувати персональну інформацію в Інтернеті. Персональна інформація – це ваше повне ім'я, прізвище, номер мобільного телефону, адреса електронної пошти, домашня адреса, фото з вами, членами вашої родини, друзями.
2. Якщо ви публікуєте фото чи відео в Інтернеті, їх може подивитися кожен. Зважайте на це.
3. Не відповідайте на спам (небажану електронну пошту).
4. Не відкривайте файли, які надіслали невідомі вам люди. Ви не можете знати, що насправді міститься у цих файлах – там можуть бути віруси або фото, відео з «агресивним» змістом.
5. Пам’ятайте, що віртуальні знайомі можуть бути не тими, за кого себе видають.
6. Якщо поруч з вами немає когось із дорослих, яким ви довіряєте і які можуть вас захистити, не зустрічайтесь в реальному житті з людьми, якими ви познайомились в Інтернеті. Якщо ваш віртуальний друг справді той, за кого себе видає, він спокійно зреагує на вашу турботу про власну безпеку.
7. Ніколи не пізно розповісти дорослим, якщо вас хтось образив.
8. Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
9. Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
10. Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
11. Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
12. Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
13. Пам'ятайте, що в Інтернеті ти спілкуєшся з людиною.
14. Відстоюйте свою точку зору, але не ображай своїх співрозмовників.
15. Дотримуйтесь етики спілкування. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
16. У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
17. Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.
18. Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Якщо ви бачите, що в інтернеті вам загрожує небезпека – одразу зверніться до того, хто міг би вам допомогти:

Батьки або особи, які їх замінюють;
Брати та сестри;
Вчителі;
Соціальний педагог/працівник або психолог;
Служба підтримки або адміністрації соц мереж або сайту;
Поліція;
Шкільний офіцер поліції;
Поліцейський, який проводить заняття в школі (ювенальна превенція);
Кіберполіція;
Гаряча лінія Ла Страда 116 111 (з понеділка по п’ятницю, з 12:00 до 16:00);
Гаряча лінія з видалення зображень на сайті stop-sexting.in.ua

Це свято щорічно відзначається 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.
Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення.
Учні нашого ліцею говорили про ці важливі події на класних годинах. Як це було та фото з заходів можна переглянути в презентації.

Screenshot 16

20 січня під час брифінгу було представлено модель вступу, яка дасть змогу забезпечити організацію і проведення вступної кампанії у 2023 році. 

Як зазначив Сергій Шкарлет, це – спільне напрацювання Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, Українського центру оцінювання якості освіти, а також активних представників батьківської й освітянської спільнот.    

Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.

Детальніше...

БезымянныйПропонуємо провести час на канікулах з користю та взяти участь у грі "(Не) підкупність".

Корупція в освіті, на жаль, є доволі поширеним явищем.
ГО «ЕдКемп Україна» у партнерстві з проєктом USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції 
в Україні «ВзаємоДія» сфокусовані на розвитку в українській шкільній освіті практик доброчесності і педагогіки партнерства, що сприяють попередженню й подоланню корупції.

Зробімо разом перші кроки протидії корупції у нашому житті. Це буде надзвичайно легко та захопливо, адже ми пропонуємо змінювати свідомість і змінювати країну через гру. 

Онлайн-гра «(Не)підкупність» (тисніть на покликання)

Симулятор життя в Україні, розроблений на базі типових ситуацій, які можна вирішити чесно і законно або… не дуже. Вирішуючи ситуації, пов’язані з викладачами/-ками, житлово-комунальним комплексом, органами правопорядку, лікарями, бізнесовими питаннями, ви зможете оцінити СВІЙ РІВЕНЬ корумпованості.

Для тих, кому цікава тема академічної доброчесності, пропонуємо ознайомитися
Онлайн-практикум “Академічна доброчесність в закладі освіти”